| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
In ce luna, ziua si ora vine sfarsitul lumii? Sau cica vine. pentru ca vreau sa mi inchiriez o camera de hotel din timp pentru a sarbatorii. big grin

14 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Teoretic vine pe 24 decembrie....trebuie sa fie adevarat, doar asa zice pe otv!

Eu zic sa punem 50-50 la bani si sa inchiriem o camera la burj al arab, baremi sa avem priveliste daca tot vine sfarsitul lumii.

| Shammal a răspuns:

Care lume? lumea ta se sfarseste cand mori teoretic, practic e o schimbare sti ca esti o fiinta eterna big grin
daca te referi la planeta pe care co-existam, Ea sarbatoreste majoratu'

| Delicacy a răspuns:

Tu gândeşti când pui întrebări de genul? Se pare că nu...
De ce dracu toată lumea se preocupă de sfârşitul lumii când nimeni nu ştie nici măcar ce e lumea însăşi?

| anonim_4396 explică (pentru Delicacy):

Tu gandesti cand dai raspunsuri de ganul? Se pare ca nu...
De ce dracu toata lumea se preocupa sa ne educe pe noi sa punem intrebari bune cand nimeni nu stie nici macar cum e sa fii educat?

| Delicacy a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu nici nu cred că ştii ce înseamnă educaţie.Mai studiază pedagogie şi filosofie, şi după aceea ne putem contrazice cât vrei tu.

| anonim_4396 explică (pentru Delicacy):

Pai vad ca tu esti foarte destept...

| Delicacy a răspuns (pentru anonim_4396):

Nenea inteligenţă, sunt fată. happy

| DyNo a răspuns:

Dupa calendarul maias, se spune ca va veni pe 21 decembrie 2012, dupa sistemul maias 12-21, dar nu cred ca asta te intereseaza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De fapt dragii mei. din cate stiu eu. sfarsitul lumii reprezinta sfarsitul calendarului maiasilor.

| JustRoxanne a răspuns:

Se spune ca vine in 12.12. 2012

| sodobar a răspuns:

Iti spun eu nici aia care zic ca o sa vina sfarsitul lumii nu sunt siguri, prima data au zis ca pe 12.12. 2012 a doua oara au zis ca pe 21.12. 2012, cheama-ma si pe mine la petrecere sa sarbatorim ca o sa vina sfarsitul lumii(nu o sa vina dar sa avem si noi motiv de petrecere).Mai ti minte acum vreun an era un mos nebun care facea parte dintr-o secta si a zis ca o sa fie intr-o zi sfarsitul lumii(numai tin minte data dar parca era prin aprilie) si n-a fost dar el scos 1.000.000.000 banii astia de la tv, radio, afise

| Nyx a răspuns:

Dragilor, de ce tineti sa faceti puncte pe asememenea intrebari? In cel mai frumos mod posibil intreb si eu retoric, se asteapta la postare de raspuns de la Dumnezeu? As spune mai multe dar mi-e ca ma ia gura (tasta) pe dinainte si in loc de asta o sa dau o nota 1 pentru intrebare.

| ionutz20cm a răspuns:

Salut,credeam sfarsitul lumii nu vine asa cum zic astia, cineva mi-a zis ca in biblie scrie ca atunci cand va veni sfarsitul se vor indeplinii unele semne, e adevart cateva s-au intamplat dar pariez pe orice ca trecem de data 12.12. 2012 fara a se intampla ceva.

| Dina_3228 a răspuns:

Nu stiu....ca as sarbatori si eu ))