| Sofer a întrebat:

În ce oraș din România v-ați muta? (Timișoara, Arad, Brașov, Cluj, Sibiu, București sau Constanța?) unde ai mai multe oportunități pentru un job bine plătit? Eu ma gândesc la București.

11 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Momentan, locuiesc în orașul Cluj Napoca. Este un oraș interesant, unde mă simt bine, mă pot dezvolta, am alte oportunități și este aproape de orașul meu natal Baia Mare.

| RAY a răspuns:

Eu la cluj, un oraș modern, civilizat

| mgtow a răspuns (pentru RAY):

Nu stiu ce vedeti la cluju ala dar are o multime de case vechi in centru modernizate dar da impresia ca e teren antic si nu arata misto. Brasovu e mai fain nu se compara niciun oras cu el

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mna... Bucurestiul ofera salarii mari in majoritate domeniilor ca e capitala si aici se invart banii cei multi.

Clujul, Timisoara, Iasi ofera si el posibilitati mai ales daca esti pe parte de IT

Brasov si Sibiu daca vrei sa lucrezi pe turism.

Vezi tu lucrurile difera de nevoile fiecaruia.

Personal neluand in calcul jobul as alege Brasovul ca e oras de munte. Urmatoarea alegere Oradea... ca faci 2 ore pana l Budapesta si 5 pana la Viena. Plus e un oras pe val, curat, management ok.

da cum nu toata familia poate migra ramane Bucurestiul momentan

| Drimmero a răspuns:

Cluj, chiar mi se pare special orasul ala, dar sunt multe alte orase frumoase in Romania.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Oradea. Oradea. De doua sute de mii de ori Oradea!

| Celcestietot a răspuns:

Salut! Poti avea in orice oras bani multi luati de pe urma unui job.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Constanţa. Bucureştiul e prea prea poluat. La Constanţa mi-ar plăcea, doarece aş avea Marea Neagră aproape şi aş putea să merg oricând vreau eu pe faleză. :X

| Sofer explică (pentru anonim_4396):

Inițial asa m-am gândit și eu dar nu știu dacă îmi găsesc un job conform cerințelor mele.

| Michaeel a răspuns:

Stau in Cluj si pot sa zic ca sunt foarte mulțumit de acest oras.Este frumos,curat,modern, liniștit sunt si multe oportunități de job-uri. Daca ar fi sa aleg unul dintre orașele enumerate de tine, in afara de Cluj din moment ce locuiesc aici, m-as gândii la București, l-am de cateva ori si mi-a lăsat o impresie foarte buna dar auzisem ca este periculos sa stai acolo.In afara de Bucuresti as alege Timișoara sau Sibiu.Totuși pe viitor ma gândeam sa aleg sa stau la sat.

| DeeaCarmen a răspuns:

Brașov