| Hehehahah a întrebat:

Salut. Incerc sa înțeleg un răspuns de la o întrebare laughing)
Deci: daca la întrebarea "nu-i așa că ești cu cineva?" răspunsul este "ce? Nu", asta ar însemna că respectivul este cu cineva sau că nu este?

5 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Înseamnă că nu are chef de tine, respectiv și de intrebările tale.

| SilentRain a răspuns:

Ce copilărie, a zis nu

| Dismally a răspuns:

Inseamna ca este singur, dar intrebarea este stupida, formuleaza simplu: esti cu cineva?

| Hehehahah explică:

Corectez: întrebarea de fapt este "nu-i așa că nu ești cu nimeni?
Iar răspunsul: "ce? Nu"
Ce ar trebui sa înteleg din asta? că e sau că nu e împreună cu cineva?

| DoarBogdan a răspuns (pentru Hehehahah):

Un mod normal de a raspunde la o astfel de intrebare, cu nu, ar face referire la faptul ca "nu, nu sunt cu nimeni". Asta in mod normal.
Insa, NIMENI de aici nu stie 100% ce a vrut sa zica persoana respectiva, decat persoana respectiva happy

Numai bine!