| BogdanM275 a întrebat:

Salut, la turul doi al alegerilor prezidențiale cu cine veți vota?

Eu personal, n-am sa votez cu nici unul din candidați deoarece simt că nici unul nu merită votul meu.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Borntobealive de ce ai dat ignor

nu mergi tu, merg alti

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu fa prostia asta! Vrei sa ne conduca ciuma rosie? Crezi ca daca a picat guvernul ala sinistru ne incalzeste cu ceva? Uite ca de curand au respins desfiintarea sectiei aleia speciale de pedepsit magistratii care investigheaza pesedei. Tocmai a devenit public si ca in 18 august totul a fost facatura coordonata de pesedei. Vrei sa le lasi si postul de presedinte pe mina? P.S. Si eu am fost dezamagit de KWI, ma enerveaza cand il aud la radio si ma intreb cum mama naibii putea asta sa predea fizica, insa a nu vota e ca si cum am mictiona pe mormintele celor morti in 1989, mineriade, si dupa aia. Nu, asa ceva nu se face. Luam o cinzeaca inainte, ne dam o palma dupa, dar TREBUIE sa mergem sa votam anti-ciuma rosie, chiar daca nu ne da pe spate alternativa.

| BogdanM275 explică (pentru GabiDumitrescu):

Poate e o prostie,dar realist vorbind n-am de ce să votez un președinte care recunoaște pe fața ca cea "cea mai mare realizare" (și singura de altfel) al lui a fost sa își instaureze propriul guvern, la care mai punem că fuge de mama focului de orice fel de dezbatere cu canditatul PSD, ceea ce îmi arată un semn profund de lașitate că sa nu îi spun altfel, poate că înlăturarea PSD de la putere nu e de ajuns, dar nici înlocuirea unui rău mare cu altul mai mic nu e o solutie bună pe termen mediu-lung, pana la urmă indiferent daca o recunoaștem sau nu PNL are în mare parte aceleași metehne ca și "ciumea roșie" indiferent cum ai da o.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru BogdanM275):

Asta avem de ales. Intre Vadim si Ilici l-ai fi ales pe criminalul ala de comunistoid in locul poetului nebun, nu? Sau - si mai rau - ai fi stat frumos acasa. Sint de acord cu tine ca peneleul e praf, dar macar se mai simt cand ii trage USR-ul de mineca si le aduce aminte ce au promis. P.S. Legat de dezbatere... greseala lui KWI e ca nu a venit la dezbatere cu DB si Paleologu atunci. Acum... serios, ce mama draq sa discuti cu debila asta care in interviuri apropos de prezidentiale se da rotunda ca ce iubeste ea copiii si ce credincioasa e. Ba, esti nebun? Pai ca si cum eu as candida la prezidentiale si in loc sa discut ce planuri de politica externa am si ce proiecte socio-economice as incerca sa pun in miscare, as povesti ce imi place mie sa ascult heavy metal si sa ma urc pe munti.

| gemeni6226 a răspuns:

Sincer nici eu nu merg la vot.Nu sunt motivata.

| deeeaqq a răspuns:

"Eu personal, n-am sa votez cu nici unul din candidații deoarece simt că nici unul nu merită votul meu."

nici votul meu nu-l merită, dar decât să iasă Veorica mai bine îl votez la buleală pe Klaus.