| VasileRapidistu13 a întrebat:

Salut, letargia vine și ca rezultat al depresiei? Când am avut depresie nu am avut energie nici să ies afara din casa

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu. Depresia este boala lipsei de scop.

| VasileRapidistu13 explică (pentru sadrian46):

Pai și cum explicați că sunt n oameni care merg la job și intră în depresie? sa te duci la job nu e scop?

| sadrian46 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Nu, nu este scop. Scop este motivul pentru care te duci la muncă.

| VasileRapidistu13 explică (pentru sadrian46):

Ok te duci la munca ca sa faci bani, e ok? scopul meu principal e sa dezvolt autocontrolul, banuiesc ca este un scop bine definit.

| sadrian46 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Nu e ok. Ca să faci bani nu e un scop. Faci bani ca să ce? Acel ce este un scop. Dezvolți autocontrolul ca să ce? Acel ce este un scop. Dezvoltarea autocontrolului este un mijloc nu un scop.

| VasileRapidistu13 explică (pentru sadrian46):

Dezvolt autocontrolul ca sa ma simt fericit, sa scap de suferintele din trecut, sa fiu matur emotional, faci bani (in cazul meu) ca sa pot sa-mi asigur independenta financiara si sa ies cu fete, dar asa sunt eu fiecare, e liber sa creada ce vrea.

| sadrian46 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Succes!