| M1989 a întrebat:

Salut lume... Vi s-a intamplat sa fiti respins/e de catre cineva pentru motivul ca ai fi de de alta etnie? Eu sunt corcitura, pe jumatate tigan si sincer mi s-a intamplat sa fiu marginalizat din pricina faptului ca as fi mai creol, sau sa va spuna o fata, eu nu accept sa iesim in oras pe acelasi motiv. Voi cum ati reactionat?

6 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Salut! Nu mi s-a intamplat asa ceva. Ar trebui sa ne comportam frumos unii cu altii, nu sa mai existe oameni care sa aiba comportamentul unor rasiști.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-aș duce la sala sa scap de gușă. Puțin probabil că cineva te respinge pentru că ești "corcitura", pur și simplu nu ii place fizicul/caracterul tau.

| M1989 explică (pentru anonim_4396):

Cel mai probabil nu sti ce inseamna sa urmezi tratamente bazate pe cortizoni... crezi ca am fost asa urs tot timpul... nu deresc nimanui sa treaca prin blestematele tratamente cu cortizoni.

| SilentRain a răspuns:

Înțeleg ce spuii,ar trebui să schimbi perspectiva
Daca cineva nu te place doar pentru etnia ta, si nu e capabil sa îți vadă caracterul,persoana care ești de fapt, insemna ca acea persoană e limitată mental, si nu poată gândi mai mult de atât si e foarte bine ca nu face parte din viata ta
Nu te marginalizeza nimeni, daca ai un caracter plăcut, stii sa te integrezi primite oamenii
Nu iti mai pune singur bariere, nu te mai axa pe etnia ta, asta nu te definește neapărat ca si persoană

| M1989 explică (pentru SilentRain):

Nu mi pun singur bariere...dar la un momendat esti urmarit de fustrari cand se fac mai mereu glume pe tema asta...

| SilentRain a răspuns (pentru M1989):

Si daca esti 200% roman tot o sa se gaseasca oamenii rai sa faca mișto de tine, aici depindea de tine daca le dai peste nas sau daca bagi in seman tot ce zic alți