| SmoKeUne112 a întrebat:

Salut lume!
Vreau sa intreb ceva important!
Eu vreau in iarna sa fac rezervare la un hotel din Spania pentru vara.
1. Daca eu iau rezervare si dau plata prin bancar(viza) imi ia pe luna cate putin? Sau mi-i ia pe toti 25 de mil odata?
2. Daca fac rezervare prin plata direct la angetie cash sau transfer bancar, cum trebuie sa fac? Unde trebuie sa duc banii acolo la hotel din Spania sau?
3. Dupa ce fac rezervarea la avion cum naiba fac sa ii arat lui ala ca am eu rezervare?
4. La hotel cum le zic ca am rezervane la nume si prenume si vede rezervarea sau cum?
5. Mersi :*

Răspuns Câştigător
| FreddieM a răspuns:

Cam mult pana la vara, nu cred poti rezerva asa de devreme.In orice caz toate conditiile de plata ti se fac cunoscute prima sa efectuezi plata. De obicei iti ia un avans din pretul camerei iar diferenta o platesti la hotel. Toate confirmarile rezervarilor si biletelor pe care le vei cumpara le vei primi pe email. Nu e complicat deloc vei intelege pas cu pas urmatoarea miscare odata ce intri in joc.

| SmoKeUne112 explică (pentru FreddieM):

Nu este bine daca rezerv in iarna? In ianuarie sa zicem daca dau 500 euro pe tot cat ia din avans?

| SmoKeUne112 explică (pentru FreddieM):

1.Si manule cum platesc bani din mana? 2. Unde platesc avansul gen numerar? 3.Ce inseamna plata la agentie (cash sau transfer bancar) daca aleg asta unde platesc avansul?

| FreddieM a răspuns (pentru SmoKeUne112):

Scuze man, tot ce-am explicat mai devrema se aplica pentru varianta online. Nu ai nici o posibilitate sa faci plati online? Si faci totul singur ca e mai convenabil. O zi buna

| FreddieM a răspuns (pentru SmoKeUne112):

Poti suna direct la agentie, ca te lamuresc ei cu mare drag.De-abia asteapta sa-ti ia baniihappy