| Lin_Cata_1997_dPbU a întrebat:

Salut m-am apucat de fumat de o luna jumate, la inceput am fumat un fum in prima zi, am tras si l-am dat afara rapid, apoi a 3-a zi(a-2-a n-am mai fumat) iar am fumat dar de data asta 2-3 focuri bune. acuma la o luna juma incep a baga juma de pachet la 3 zile, dar cand fumez trag din tigara si imi intra doar in gura, oricat m-as chinui nu intra in piept in timp ce trag direct din tigara, doar eu respir adanc dupa ce iau tigara de la gura. cum as putea face sa fumez direct in plamani fara sa mai fie nevoie de inca o " manevra" pentru a il trage in piept. mersi

5 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Expiră aerul înainte să tragi din țigară.

| Drimmero a răspuns:

Opa, un fan Ac Milan, mi-a fost dat sa vad asa ceva, rar, dar totusi exista! De facut cancer faci oricum ai trage din tigara! Fumeaza cum vrei tu, e fix aceeasi chestie, acelasi deznodamant se intampla!

| raluk27 a răspuns:

De ce tii neapărat sa tragi in plamani? Vrei să mori mai repede?

| Lin_Cata_1997_dPbU explică:

Daca trag in gura risc sa fac cancer la gat.

| Lin_Cata_1997_dPbU explică:

Ma refer ca deja am doua simptome, mi s-a umflat gingia si ma doare urechea stanga, si tot gingia stanga e umflata. faza cu urechea e de marti seara, si miercuri dim mi sa tras si la dreapta. iar azi dupa ce am citit despre simptome ma apucat si durerea de gingie laughing, dar cu plamani si altceva nu am probleme