| Goddessss a întrebat:

M-am gândit sa imi cumpăr niște " dispozitive " pentru apărare, deoarece sunt minora si la mine în oraș e plin de ciudați si obsedați.
Pt început m-am gândit la spray-ul cu piper... Este o alegere buna, face ceva?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Https://www.spy-shop.ro/......jouli.html

https://www.spy-shop.ro/......black.html

Pana atingi majoratul iesi ziua cand e lume afara, dupa bagi pistolul in spate sau in fata ascuns la 18 ani

| Nemessys a răspuns:

Sincer nu stiu daca ai voie sa folosesti asa ceva daca esti minora. Insa cand o sa faci 18, da este bun. Este mic, usor de ascuns, usor de folosit. Daca esti rapida si tintesti bine atunci poate fi foarte bun. Este legal, atat timp cat il folosesti doar pentru defensiva, nu ofensiva.
De asemenea spray-ul nu este totul. Evita locurile rau famate, intunecate, nepopulate mai ales la anumite ore. Daca este musai sa treci pe acolo, atunci sa-l ai mereu la indemana, dar nu la vedere. Nu il folosi pentru motive stupide precum tachinare, jignire sau orice altceva. Persoana aia poate apela la politie si tu raspunzi. Foloseste-l doar daca vrea sa te atace. De asemenea un adevarat atacator vine cand te astepti mai putin si evident ca nu ai suficient timp nici sa-l scoti. Sa nu uit si de faptul ca poate sa ti-l fure foarte usor ca apoi sa-l foloseasca impotriva ta. Citeste bine legea in legatura cu asta pentru a nu avea probleme mai tarziu. Orice obiect de genu' asta vine cu o responsabilitate uriasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca face. ii dai in fata si ala nu mai vede nimic jumate de zi happy In poseta ar fi bun un spray.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Face dar trebuie să ști să îl folosești și sa fi rapida zpoate de la emoții în loc să îi dai lui în ochi îți dai tot tie laughing