| anonim_4396 a întrebat:

Ma gândeam in zilele astea la obiceiul,, mâncatul pe strada". Am citit articole si specialistii, doctorii spun ca nu e bine. Mie mi se pare chiar o prostie, nu mai linistit si mai ok mananci acasa la tine? Chiar asa de infernala e foamea la unii? Eu, voi cei care v-ati hotarat sa va lasati de alimentele tip fast-food si sa consumati mancare sanatoasa, nu va e greu sa va abtineti când vedeti pe cineva care mananca la greu, cu pofta fast-food si va e si voua foame, dar nu vreti sa mancati? Mie imi face pofta! Tuturor ne e foame, toti suntem grabiti, dar chiar sa mananci pe strada, e lipsa de respect fata de cei care nu doresc sa manance, provocandu-le pofta. Inteleg, toleranta, toleranta, dar ce e prea mult e prea mult.

O zi buna!

2 răspunsuri:
| GreenVoid a răspuns:

E ca si cum ti as pune sa nu mai iesi cu iubita pe strada ca unii sunt forever alone si le faci pofta laughing Fiecare mananca ce vrea, unde vrea ca nu i vina lor ca tu ti ai ales un stil de viata sanatos.Mie daca mi e foame, mi e foame frate faptul ca vad pe altii mancand nu schimba nimic big grin

| ℛąin a răspuns:

Pe o parte înțeleg regula că na, le faci poftă unora și poate nu toți își permit. Dar mai sunt oameni care călătoresc, care studiază, lucrează mult și n-au timp să se ducă mereu acasă la ora mesei sau doar trec pe lângă un fast food și le e poftă. În fine, eu nu am nimic împotrivă pentru că și eu fac asta.