| Floreenofficial a întrebat:

Ma intereseaza sa aflu cum pot inchiria o garsionera,sau un apartament, desi prima optiune m-ar interesa mai mult din cauza ca sunt doar eu si nu avem o posibilitate materiala foarte buna.Cum sa aflu pentru orasul in care doresc ce este de inchiriat? Am luat doua ziare acum cateva luni, dar n-am gasit nimic folositor.O sa mai cumpar ziare.Sa caut prin intermediul unei agentii imobiliare? Sau sa incerc pe tocmai.ro sau mercador? Pana acum am stat la camin,dar am dus-o greu tare,numai eu stiu,ca nu eram pe aceeasi lungime de unda cu colegii,cei doi se impacau foarte bine, iar eu am ramas pe afara.Eu incepand de astazi am de mers 3 ore pe zi cu trenul,o ora jumatate dus,o ora jumatate ca sa ajung la facultate si tot nu ajung la toate orele,cele de seara,pentru ca nu vreau sa vin cu trenul seara tarziu.O zi pe saptamana va veni tatal meu dupa mine,dar mai mult nu poate,caci lucreaza si are si o varsta.Din Aprilie vreau sa inchiriez o garsoniera,of,cine stie cat o costa, e mult sa mergi 3 ore pe zi cu trenul si imi este si frica sa nu ma omoare persoana a carei garsoniera o voi inchiria,sau sa ma taie cine stie,ca mai ales in Romania nu stii niciodata cu cine ai de face, dar raman cu speranta ca poate gasesc oameni seriosi.Imi este frica oarecum, dar totusi vreau sa incerc.Multumesc anticipat! sad

Răspuns Câştigător
| zahy a răspuns:

Si daca zici ca nu ai o situatie financiara buna nu cauta chirie, cauta gazda. gen Constanta este ppana in 5 milioane totu inclus si de multe ori este cu intrare separata. doar ca bucataria e la comun si de multe ori si baia.

2 răspunsuri:
| zahy a răspuns:

Agentia imobiliara iti ia foarte multi bani cumpara ziaru pana gasesti sau cu anunturi online cauti de asemenea pe google " ofer chirie localitate"

| Floreenofficial explică (pentru zahy):

Multumesc! happy

| zahy a răspuns (pentru Floreenofficial):

Si daca zici ca nu ai o situatie financiara buna nu cauta chirie, cauta gazda. gen Constanta este ppana in 5 milioane totu inclus si de multe ori este cu intrare separata. doar ca bucataria e la comun si de multe ori si baia.