| Gabi1335 a întrebat:

Maine incep scoala de soferi, adica maine am prima intalnire cu instructorul. Probabil imi va face dosarul. Am 2 intrebari, voi conduce din prima zi? Daca nu, cand? Chiar nu stiu cum sta treaba.
Trebuie sa merg si eu cu el sa imi faca dosarul? In ce consta?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dosarul ti l face scoala de soferi, cu instructorul te apuci de condus. In prima ora iti prezinta masina si lucrurile de baza intai dar in principiu te si pune sa conduci un pic

| Gabi1335 explică (pentru suntserios):

Dar auzisem ca inainte sa conduc trebuie neaparat sa fac nu stiu ce ore de legislatie? Asa este?

| suntserios a răspuns (pentru Gabi1335):

Pai trebuie. la scoala de soferi, in mod normal, faci intai cursurile de legislatie, apoi dai un test in cadrul scolii care se numeste iesirea din scoala si daca il treci apoi ajungi la partea pratica sa stii si tu totusi legile de circulatie inainte sa te asezi la volan

Acum ca fiecare scoala isi face regulile ei e alta treaba.