| JokerAashu a întrebat:

Salut, o sa trec direct la subiect. Fac liceul in Oradea desi este la 100km aproximativ de unde stau eu, la inceput am stat intr-o chirie, a fost ok, dar mă simteam singur, asa că mi-am depus o cerere la internatul Aurel Lazăr din Oradea si am fost acceptat... am auzit ca e cel mai ok din Oradea. Fiind o fire nu neaparat retrasa, dar nici cel mai comunicativ. chiar prima data cand cunosc pe cineva, adica nu ma apuc sa ii povestesc ce am mancat ieri de exemplu. Mă tem oarecum că mă voi acomoda greu cu colegii de camera, vreau niste sfaturi, ce sa fac, sa fac pe duru? Sa impun atitudine? Nu sunt bine la chestiile astea.

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Simplu, fi tu insuti! Pentru unii poate nu o sa le fi pe plac dar sigur vor fi si cativa care iti vor fi prieteni adevarati! Bafta!