| anonim_4396 a întrebat:

Parcă au zis la televizor ca o sa avem o iarnă cum a fost in 2012, unde? Ca vad ca nu a nins si nu cred ca va ninge.

Răspuns Câştigător
| Catalina1992catalina a răspuns:

Eu am citit că după 14 ianuarie va începe iarna in tot sensul cuvântului. Și cică va fi o iarna extrem de dura

16 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Toti se bucura ca nu e frig ca nu avem zapada cum e normal dar nimeni nu constientizeaza ca frigul si zapada aia erau normale caldura si ploaia asta continua este rezultatul poluari si incalzirii globale pe care tot noi o provocam.
Macar pe vremuri cand era prezentat meteo era anuntat ca is probabile sau posibile nu sigure

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Stai linistit, iarna abia incepe. Ianuarie, februarie, chiar martie sunt luni de iarna. Chiar si in iarna teribila 1984-1985 prima zapada a cazut abia in ziua de Craciun. In SUA e iarna grea de o saptamana, probabil intr-o saptamana vine si la noi.

| BlackRose03 a răspuns:

Lol,la scurt timp dupa Revelion(1-2 in noapte)ma plimbam pe afara in Piata Sfatului("inima" Brasovului)cu tatăl meu si chiar ii spuneam ca e ca la jumătatea lui Martie(la acea oră in noapte, pe timp de iarna si noi aflandu-ne in Brasov, oras unde e mai frig ca in altele erau 4°C afara).
Si el mi-a spus ca ar trebui sa fie o iarna aspră ca in 2012 desi n-am crezut(nici el de asemenea) si nu cred ca va fi asa.
Se va inrautati dar slabe sunt sansele (in opinia mea)ca in urmatoarele 2 luni iarna sa ajungă la nivelul celei de a fost in 2012.

| Ara997 a răspuns:

N-am televizor.

| Iunix a răspuns:

Ieri eu am stat în tricou la soare.

| Andwta a răspuns:

Luna asta va ninge.

| xSega a răspuns:

Așa cică avem în fiecare an cea mai grea iarna din ultimii 20 de ani dar de unde

| GoldenBoy17 a răspuns:

Numai Dumnezeu stie cum va fi Iarna asta sau iarna viitoare, pentru ca el decide totul, el decide daca maine va fi indeajuns de cald incat sa stam la Tricou si bermude, daca el vrea, Iarna avem 30 de grade Celsius si vara 30 De grade minus, in scurte cuvinte, Totul, Vremea, căldura, Frigul se datoreaza lui dumnezeu!

| Ana1687 a răspuns:

Nici eu nu cred dar iarna nu s-a terminat incawinking

| goblinuldansatordincalcaie a răspuns:

Probabil va veni iarna mai tarziu si vom avea o primavara data peste cap, iar asta e rau. Acum mustele zboara, ceea ce e total anormal, iar la primavara cand pomii fructiferi vor fi infloriti, va veni inghetul si florile vor cadea, cum a mai fost si in alti ani. Eu am multi pomi fructiferi acasa si am mai patit sa cada florile la cais, ca infloreste mai repede. deci probabil vor creste si preturile la fructe, nu e destul ca deja cresc preturile la toate si euro...

| jasmin1rose a răspuns:

In vestul tarii a nins ceva pana acum. Nu foarte mult, insa s-a simtit iarna. Acum este din nou cald si imi place asa. Probabil va veni si frigul in curand. Cum mai spunea cineva aici, ianuarie si februarie sunt luni in care te poti astepta la orice.

| EricaElena a răspuns:

S-a anuntat ca luna asta va fi una de teroare.
Nu prea cred, sincer.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru EricaElena):

Teroare? In ce sens? Cheamă iliescu minerii?laughing

| donionela6 a răspuns:

Daca nu ninge acum, stai fara de grija, va ninge in Aprilie cum a fost si in an.Doar ca e pacat ca acum suntem in vacanta si in loc sa ne dam la sanius trebuie sa ne uitam cum se intinde glodul in toata tara

| Leon123ewcf a răspuns:

Au anuntat ca vom avea o iarna cum a fost in 2012? Bun să fie...dar sa nu fie cumva vara din 2013...cu seceta neprihanita

| KristinaMag a răspuns:

Iarna intirzie cu o luna deci pe la sfirsitul lui ianuarie se va incepe sezonul de iarna. Sper asta!