| anonim_4396 a întrebat:

Salut, prietena-mea ma roaga s-o invat tehnici de karate/autoaparare, imi puteti descrie voi cateva? Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ca sa "inveti" o tehnica trebuie s-o repeti de cel putin 10.000 de ori cu un partener care o stie bine. Daca o exersezi singur n-o s-o inveti niciodata.

Si bruce lee (daca la el te gandesti) a avut antrenor + o gramada de parteneri de antrenament.

| Andreeush a răspuns:

De ce nu va inscrieti mai bine la karate? Acolo puteti invata de la profesionisti.

| anonim_4396 explică (pentru Andreeush):

Ne-am gandit, doar ca nu prea avem timp. sad

| anonim_4396 explică (pentru Andreeush):

Multumesc pentru sfat. Tu ai practicat karate vreodata?

| Andreeush a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, dar am un var care a practicat karate.

| anonim_4396 explică (pentru Andreeush):

Si nu te-a invatat si pe tine varul tau?