| Saveluc a întrebat:

Salut prieteni. Cum o mare parte din Romani locuiesc în chirie și au dat peste tot felul de proprietari unul mai ciudat decât celălalt (nu generalizam), m-am gândit să creez un grup pe Facebook pentru noi, unde putem să vorbim despre fățărnicia proprietarului și experiențele trăite cu adresa exactă și locul dat public fără "nume și prenume" pentru ca alții să îl poată evita. Ce păreri aveți? Aștept cât mai multe păreri. Mulțumesc.
Revin cu un link al grupului creat.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E iesit din comun ce vrei sa faci, problema sta mai mult in chiriasi care vor sa fenteze facturile si/sau trag tepe. Proprietarii isi lasa locuinta in conditii... de aia nu e multa siguranta sa lasi pe mana romanului un apartament inchiriat, mai bine la o multinationala sau sa ramana gol pentru linistea sufleteasca

| Saveluc explică (pentru mgtow):

Cât timp proprietarul ii cere bani de chirie nu cred ca mai poate face ceva. automat e legat e mâini cel care sta in chirie

| mgtow a răspuns (pentru Saveluc):

Dar stii cum e la noi, pana nu faci o gafa sau smecherie nu poti sa dormi linistit noaptea banditi romanii de fel. Cel mai sigur e inchiriat la o firma sa isi bage muncitori acolo

| antimulte a răspuns:

Ideea nu e rea, dar cred ca mai ok un forum, blog, sau site... Pe Facebook cei mai multi folosesc numele real, nu nickname ca aici de exemplu, si daca grupul are succes, e o problema de timp pana incep sa intre si proprietarii pe acolo, cu un cont fake sau nu...

| AwGenetix a răspuns:

Da, e o idee buna. Dar inainte sa faci grupul, nu ar fi rau sa-ti rezolvi problemele cu scrierea. Urasc si eu gramaticienii astia care tot timpul cred ca gramatica e tot. Dar nici sa scrii atat de aiurit nu merge: genarizez, "M-am gând sa creiez"

In fine, ar fi o idee buna.

| Saveluc explică (pentru AwGenetix):

Multumesc pentru avertizare. dacă ești amabil te rog sa îmi reformulezi mesajul complet. îți multumesc încă odata

| AwGenetix a răspuns (pentru Saveluc):

Salut prieteni. Cum o mare parte din Romani locuiesc în chirie, și au dat peste tot felul de proprietari unul mai ciudat decât celălalt (nu generalizam), m-am gândit să creez un grup pe Facebook pentru noi, unde putem să vorbim despre fățărnicia proprietarului și experiențele trăite cu adresa exactă și locul dat public fără "nume și prenume" pentru ca alții să îl poată evita. Ce păreri aveți? Aștept cât mai multe păreri. Mulțumesc.
Revin cu un link al grupului creat.

| Saveluc explică (pentru AwGenetix):

Multumesc tare mult. o zi minunata sa aveti.