Întrebare recomandată | anonim16121 a întrebat:

Salut,se apropie vara și nu știu ce să fac, nu as vrea sa stau numai cu prietenii, as vrea sa fac altceva, sunt in clasa a 9 a, chimie-biologie sau științe ale naturii cum i se mai spune, și peste câteva săptămâni iau vacanța, as vrea sa știu dacă se poate face practica in cabinete sau sa ajut doctorul veterinar, vreau să mă fac doctor veterinar și de aia. Mă aflu într-un oraș din judetul Bacau, dacă știți pe cineva care mă poate ajuta as fi recunoscător.

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Gasesteti un loc de munca part time in domeniu.
Nu ai practica la inceputul veri?

| anonim16121 explică (pentru Freya1):

Nu am, sunt in Romania, de unde practică data de ei, nu e ca in Anglia..., pai sunt clasa a 9 a, m-ar angaja vreun doctor veterinar?(am 16 ani, din cate am auzit că mă pot angaja)

| Freya1 a răspuns (pentru anonim16121):

Eu am facut la protectia mediului cred ca aproape prima luna din vacanta (in Romania)...
Poate te poate angaja cu jumate de norma.Eu nu sunt din zona ta dar aici la mine erau medici veterinari ce angajau persoane ca sa ii ajute cu spalatul animalelor, cu curatenia, cu pregatitul lor pentru operatii etc...Cauta sau pune anunt.

| anonim16121 explică (pentru Freya1):

Mersi pentru sfat,in Romania știi situația,e de jale, și cu medicii veterinari, vai de ei, salarii mici, dar o sa incerc, in zona mea am 2 clinici veterinare, am o cunoștință medic veterinar, sper să mă angajeze, chiar daca nu sunt tehnician nici medic...

| Freya1 a răspuns (pentru anonim16121):

Stiu cum e..Multa bafta!