| anonimuser1 a întrebat:

Salut, se poate afla adresa cuiva daca ii stiu numarul de telefon?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De serviciile competente Da. De oameni random slabe-sanse, eventual daca numarul e prin Abonament si ai prieteni la retea care sa divulge informatii despre abonat.

4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Doar C.I.A poate sa afle.

| PainTech a răspuns:

Ce treabă are numărul de telefon cu adresa?
Poți să afli reteaua și cam atât. Alternativ poți să îl suni și să îl întrebi.

Există metode de triunghiulare GSM, dar din ce vezi nici măcar politia nu e in stare să folosească așa ceva când e nevoie.

| RKBlue a răspuns:

Da.Exista o aplicatie care atunci cand introduci numarul de telefon, iti da adresa persoanei.(alerta sarcasm)
Serios acum, ce e cu toti astia de pe TPU care pun intrebari de genul?
Numarul de telefon nu are legatura cu adresa.
Doar nu e nimeni atat de prost incat sa faca o carte sau aplicatie in care sa puna numere de telefon si adresele care se potrivesc.
Ii poti afla adresa daca il suni si il intrebi/o intrebi.
Intrebarea e, de ce ai nevoie sa afli adresa?
Daca trebuia sa ii dai ceva, sau sa o ajuti, atunci sigur iti dadea acea persoana adresa.
Poate e datorita gandirii mele, dar am impresia ca e ceva putin cam necurat pe la mijloc...

| RKBlue a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca exista metode, dar nu sunt la indemana oricui din motive logice...
Oricum sunt slabe sanse sa ai un prieten la retea, care sa si fie dispus sa divulge informatii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RKBlue):

De serviciile competente Da. De oameni random slabe-sanse, eventual daca numarul e prin Abonament si ai prieteni la retea care sa divulge informatii despre abonat.