| anonim_4396 a întrebat:

Se poate trimite prin posta o scrisoare cu emitent anonim? sau eventual pun un nume si adresa falsa. Adica scriu doar destinatarul, nu si emitentul care sunt eu.

Multumesc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca da, o scrisoare simpla se poate expedia fara nicio problema. Adresa expeditorului poate fi necesara doar pentru a-ti fi returnata scrisoarea (sa nu se piarda) in cazul in care destinatarul nu este gasit sau si-a schimbat domiciliul la o adresa necunoscuta.

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Unde scrie că e obligatoriu să scrii și adresa expeditorului?!?

| Luci20 a răspuns:

Da