| Ayami a întrebat:

Salut si am sa va intreb ceva.

Mie imi este rau si ma doare burta, mama pleaca la servici si vine seara. Nu am fost la scoala, dar cand vine acasa imi e teama sa ii zic pentru ca se va supara pe mine. Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| FetitzaCuOchiiCapruy a răspuns:

Pai ii explici cazul si nu minti! Daca o sa fie nevoie o sa o pui sa-ti faca un ceai fierbinte. O mama adevarata isi iubeste copilul si nu ar trebui sa te temi de asta! Mai muult ca sigur nu-ti va face nimic deoarece te va intelege ca mama. Mai ales ca intre fete/ femei( intelegi ce vreau sa spun)... O sa te dojeneasca putin dar incearca sa-i explici serios! Si dupa cum ti-am mai spus, orice mama isi iubeste si crede copilul altfel de ce l-ar mai nastea? Crede-ma si mie mi se intampla des sa ma cert cu mama mea si cea mai mare suparare a ei a durat parca aaaaa... cred ca 1 zi-2! Daca te certa rau rau rau de tooot incerca sa o iei deoparte si sa-i explici ca te deranjeaza!

fundita?

1 răspuns:
| SkyFly a răspuns:

Salut! Sa ii spui exact ce ai scris in intrebare si anume ca te-a durut burta foarte rau si ca nu te-ai putut duce la scoala si ca ai crezut ca se va supara pe tine. Nicio mama nu e indiferenta la suferinta copilului ei. Succes si insanatosire grabnica! happy