| anonim_4396 a întrebat:

Salut, sper ca asta e categoria adecvata. Pe scurt, saptamana viitoare este ziua de nastere a unui prieten si nu stiu daca sa ii iau cadou sau nu pentru ca, anul trecut i-am luat un cadou de ziua lui dar urmatoarea luna a trebuit sa plec din tara la munca si mi-am prins ziua de nastere acolo, el mi-a zis ca ma "asteapta cadoul acasa" cand ma intorc si a tot insistat pe chestia asta, nu sunt genul sa fiu disperat dupa cadouri, nu prea imi pasa dar parea interesant, cand m-am intors in tara am facut apropo-uri despre cadou dar se facea ca nu auzea/schimba subiectul. Ce ati face in locul meu?

Răspuns Câştigător
| nuspuncinesunt2 a răspuns:

Fa-i un cadou.Cat de mic.Ii poti lua si un ceas de la chinezi cu 25-30 de lei.Nu e greu sa fi bun.Si nu e mare chestie ca nu ti-a dat cadou. Macar tu fi bun cu el.Nu e greu.
Daca altul rau cu tine sau nepasator, tu de ce sa fi asa? Arata-i ca tu esti bun, ca esti repectuos si poate-i vine mintea la cap si se ia dupa tine si face ca tine.
X e prost? Nu fi si tu!
Y e rau? Nu fi si tu?
W e nepasator? Nu fi si tu!
T incearca mereu sa arate ca e mai presus? Nu face la fel!
Incearca sa arati prin fapte cine esti si cum te comporti.Nu prin vorbe.
Poate scoti un ban din buzunar dar macar dai dovada de bun simt, de respect, de ceva.
Nu fi ca el sau ca alti.
Nu proceda la fel.
Atat te sfatuiesc.