| AdiMihai25 a întrebat:

SALUT, spuneti-mi va rog o soluție pentru anti căderea părului și să crească înapoi. Multumesc funda.
25 ani.
(Tata chel )

2 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

E foarte important amanuntul in care ai zis de tatal tau ca e chel pentru ca alopecia la barbati e in foarte mare masura mostenita genetic de la parinti, bunici, unchi, frati etc. Nu vreau sa te dezamagesc dar nu prea ai ce face, e singurul tip de alopecie ireversibil, cu orice te-ai da nu va avea efecte. Singurul 'medicament' certificat in toata lumea e Minoxidilul 5% dar nici asta nu da cine stie ce rezultate, intr-adevar creste parul inapoi sau va avea o tendinta de crestere dar trebuie sa te dai toata viata cu el, dupa ce ai incetat sa te dai iti cade inapoi tot ce a crescut. Singura varianta care ramane este implantul de par dar nici ala nu e 100% sigur ca parul va ramane pe cap toata viata dar decat deloc eu zic ca e mai bine asa.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Ai incercat ceva pana acum?
Gen Vichy Dercos Aminexil sau varianta mai ieftina Gerovital Men.Sau Kerastase.Sau Parusan pentru barbati.Sau Revalid, Recupar, Alpecin.
Intr-adevar, in afara de implantul de par, slabe sanse ca astea sa aiba un efect prea mare.