| Alex8080 a întrebat:

Salut, stie cineva cum as putea sa scap de un regret? Ideea e ca mereu am vrut sa fiu fotbalist dar n-am avut sansa sa merg la o echipa sau la o academie si acum e tarziu si ideea e ca am intrebarea ce se intampla daca tipirita in cap si nu ma pot gandi la altceva.Problema e ca nu am avut sustinere si asta e si mai frustrant ca nu a depins de mine.

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Cumva iti impartasesc povestea, la fel si eu am vrut sa fiu fotbalist, sa fac fotbal de performanta insa am avut probleme de sanatate care m-au limitat in a face efort fizic, mai exact astm bronsic, 2 ani nu am avut voie sa fac efort de niciun fel dar mai reuseam sa fac pe ascuns ca nu puteam sta locului, ma tratasem intre timp dar deja eram prea mare si nu am mai putut merge la antrenamente la echipa din orasul meu, aveau o academie buna la vremea respectiva, aveau nevoie de copii mici, eu oricum pierdusem perioada aia esentiala in care imi puteam dezvolta tehnica, tactica si tot antrenamentul pe care il faceau ceilalti, practic eram in urma cu pregatirea si n-as fi facut fata, nici cu varsta nu ma incadram, m-am ofticat o buna perioada ca totul era aranjat, trebuia doar sa ma prezint antrenorului sa ma cunoasca si eram dispus sa ma dedic, insa intre timp a dat boala in mine dupa o raceala netratata, am mai avut o tentativa apoi la o echipa d-asta locala unde nu puteai face performanta, dupa ce imi rezolvasem problemele dar nu a durat mult nici acolo ca erau probleme financiare la ei si au fost retrasi din competitiile in care activau, m-am resemnat in timp si aia a fost, ramane un regret pentru ca sunt convins ca m-as fi tinut de treaba si poate ca acum jucam la o echipa din Romania macar sau din alta tara. Capul sus, timpul nu-l mai poti da inapoi, axeaza-te pe altceva in viata, poti activa in sportul asta, poti da examene de exemplu sa devii antrenor si poti ajuta copiii sa se dezvolte in directia asta, sa faci totul pasional. Eu unul ma oftic cand vad fotbalisti tineri din afara care castiga milioane de euro si isi bat joc de carierele lor...iar altii ar vrea sa faca performanta n-au avut norocul sa ajunga acolo dar asta e viata.

2 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Iubire rămâne în suflet, încă poți juca de plăcere și să fi cel mai bun pe teren și fara faima sau cariera din asta
Încă nu am învățat cum să mă impact cu asta, dar mă bucur de fiecare data când am ocazia sa fac ce mă pasionează cu adevărat

| MorcovMajestic a răspuns:

Te gandesti ca nu ai fi avut sanse nici daca aveai sustinere nu e suficient sa te aplaude mama ca sa ajungi undeva toti care au ajuns au avut si finante si pile si noroc