| Stefan_Stefan_2002_hEqU a întrebat:

Salut,știe cineva vreo carte stil glosar despre creaturi ale nopții (care include și mituri a sau povesti despre acele creaturi) și de unde as putea sa fac rost.

Răspuns Câştigător
| Stefan_Stefan_2002_hEqU explică:

Cartea se numeste The Encyclopedia of Mythology- Norse, Classical, Celtic de Arthur Cotterel.

8 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Cauta pe elefant, libris si anticexlibris. Mai gasesti pe Youtube video-uri in care se vorbeste de diverse creaturi.

| Stefan_Stefan_2002_hEqU explică (pentru Aasdfghj):

Eu caut o carte care să aibă toate creaturile in general, poze și povestea lor, am găsit eu ceva, dar are prea puține pagini, nu-mi folosește la nimic.

| Aasdfghj a răspuns (pentru Stefan_Stefan_2002_hEqU):

Eu am o carte dar sunt cu cele mitologice, nu stiu daca asta cauti mai exact.

| Stefan_Stefan_2002_hEqU explică (pentru Aasdfghj):

Da,cele mitologice, dar ar cărui popor?(exemplu:român, american)

| Stefan_Stefan_2002_hEqU explică (pentru Stefan_Stefan_2002_hEqU):

Mersi,am găsit ce am căutat, acum pot deveni un fel de Van Helsinki, un fel de vânător de creaturi mitologicelaughing)))

| Aasdfghj a răspuns (pentru Stefan_Stefan_2002_hEqU):

Cum se numeste cartea?big grin Bafta, sa le prinzi pe toate! laughing

| Stefan_Stefan_2002_hEqU explică (pentru Aasdfghj):

Am văzut câțiva nebuni care umblă după creaturi mitologice, interesant, nu as face așa ceva, umblu după cai verzi pe pereți, unii investesc mii de euro în echipamente de prins vampiri, care costa in jur de 5000€ o trusa cu de toate, eu sunt doar curios.laughing)))

| Aasdfghj a răspuns (pentru Stefan_Stefan_2002_hEqU):

Mai bine cu aspiratorul rolling on the floor)) Hmm esti doar curios, te documentezi? Cum se numeste cartea pe care ai gasit-o? Si eu sunt atrasa de lucrurile de genul asta. big grin

| Stefan_Stefan_2002_hEqU explică (pentru Stefan_Stefan_2002_hEqU):

Cartea se numeste The Encyclopedia of Mythology- Norse, Classical, Celtic de Arthur Cotterel.