| anonim_4396 a întrebat:

Salut, sunt baiat, am 19 ani si imi caut un loc de munca. Ce imi recomanati?
PS: Nu vreau nici in ruptul capului sa ma angajez la kaufland sau alt supermarket si nici ospatar sau ceva de genu' si nici sa impart pliante nu vreau, pentru ca mna m-am simiti extrem de jenat sa fac d'astea.
Ma gandeam la constructii, chiar cunosc oameni care m-ar angaja. Dar astept si alte sugestii daca aveti.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce sa iti mai recomandam ca vad ca deja stii ce vrei.Nu e usoara munca in constructii, sa stii.

| RAY a răspuns:

Man daca isi pui granite mereu in cautarea unui loc de munca nu vei gasit in veci ceva de lucru, orice e bun pentru o paine, adauga anunt pe olx, publi24, multa bafta, si nu sta pe scaun la pc du-te in oras si pune cv urii, ce sa faci acuma in constructii iarna?

| Wøodenpints a răspuns:

Ai 19 ani, cel mai probabil nu știi să faci nimic, dar ai pretenții unde nu vrei să muncești.
Cu ce-i jenant să fii ospătar sau să imparti pliante?
Da, dacă aveai cunoștințe într-un domeniu, experiență, te pricepeai să faci chestii era normal să nu te rezumi la asta.
Dar când tu abia ai trecut de vârsta la care ai voie legal să cumperi alcool, n-ar trebui să ai pretențiile astea. Mai ales în criza asta a locurilor de muncă de acum.

Răspuns utilizator avertizat