| 1Mihai1 a întrebat:

Salut, sunt baiatul cu academia de politie. Am niste intrebari, imi puteti spune in primul rang de la scoala de agenti din Cluj si Campina ce politist sau ce fel de politist poti deveni? Vreau sa stiu totul despre aceste doua agenti si daca puteti si despre academia de politie din Bucuresti. Vreau sa stiu probele(sportive, medicale)si scrise tot tot tot si la academie si la scoala de agenti. Va rog eu dati-mi cat mai multe detalii orice stiti despre POLITIE, academia, scoli de agenti tothappy, Multumesc Muuult

1 răspuns:
| Intuneric a răspuns:

Specialist in criminalistica dar aicea e necesar sa ai si compasiune pentru oameni nu ura pe criminali. De altfel si aici sunt departamente depinzand pe parcursul scolii si pana unde ai rabdare sa ajungi. Aceste profesii sunt cu dus si intors daca vei fi in subordinea cuiva si cand vei incepe cum se spune cariera, depinde de abilitatile psihologice cu care ai sa te dezvolti.
Aceste profesii cer si o intelegere deosebita pentru oameni deoarece ei sunt precum florile si la fel de sensibil. Ai grija sa nu te lasi atras de Ura fiindca e cel mai periculos sentiment Uman.