| AlexanderAlex1 a întrebat:

Salut, sunt clasa a 10a la profilul economic. Vreau sa raspunda cei care stiu sigur sau care au terminat. Vreau sa dau bac-ul la proba scrisa la romana mate si logica sau geografie. Si nu stiu cum e la oral, am auzit ca dau la romana si engleza si imi este frica ca nu stiu engleza. Ce nota trebuie sa iau sa trec la oral si cum se face media si cum e la oral la engleza laughing)?

Răspuns Câştigător
| florinflorescu a răspuns:

Salut, la oral se da limba materna (romana) si o limba straina (ti-o alegi tu). La oral la limba straina ai niste exercitii de facut care le spui sau le dezbati cu profesorii care te asculta.
Ai aici de anul trecut model de subiecte si bareme : http://subiecte2015.edu.ro/......ompetente/
Mult succes.