| Anonim2003000 a întrebat:

Sunt clasa a 9 a si pot spune că am o situație destul de proastă.
Ce se întâmplă dacă rămân la vreo 5 materii corigent dar în schimb pe semestrul 2 scot 6 la toate? Raman repetent?
Știu că e o faza nașpa. Am fost un leneș foarte mare și nu am scuze dar totuși nu vreau să-mi săriți in gat. Pot pati ceva?

Răspuns Câştigător
| francut a răspuns:

Media anuala trebuie sa fie cel putin 5. Daca ai 3 in primul semestru, iti trebuie 7 in al doilea.

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cât crezi că durează ambiția asta? Dacă ești hotărât, reușești. Mulți elevi sunt hotărâți să învețe, dar ambiția durează până când își deschid manualul și realizează că jocul pe telefon e mult mai ușor și mai relaxant. Să vezi ce repede se reorientează, cât ai clipi!
Dacă în semestrul al II-lea nu promovezi la trei discipline, vei rămâne repetent. De asemenea, sub 6 la purtare, înseamnă repetenție.
E alegerea ta ce vei face...