| Ana67533 a întrebat:

Salut! Sunt minoră, iar azi m-a oprit politia pe stradă că nu purtam mască. Mi-a luat datele si mi-a spus ca data viitoare sa am grija sau ceva de genu. Am șanse sa primesc amenda acasă?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Nu, e avertisment, daca aveai amenda iti dadea procesul verbal pe care trebuia sa-l semnezi. Data viitoare poarta masca, e pentru tine si pentru ceilalti, dincolo de banii pe care i-ai plati ca amenda, e destule bete amenda asta.

1 răspuns:
| Eisenheim a răspuns:

Sincer nu cred că toate prostiile astea gen purtat masca pe vârful Omu sânt tocmai lege, sânt mai mult recomandări, și ar fi culmea sa mai amendeze și copii happy