| BluX a întrebat:

Am aproape 13 ani..De ceva vreme ceva s-a schimbat in casa mea,cu alte cuvinte de cand a murit bunicul meu, acum 1 an.Am ajuns sa-mi fie frica sa stau singur acasa, avand senzatia ca sunt urmarit de ceva rau in permanenta.Nu mai pot adormi decat cu lumina aprinsa,imi e frica de intuneric,memoria mea este foarte proasta,deci pur si simplu simt ca ceva ma urmareste.
Nu mai am simtul umorului,toti colegii si prietenii spun asta,parintii spun ca am un comportament ciudat si ma intreaba de e cu mine.
Ar trebui sa merg la un psiholog?
Ar trebui sa le spun parintilor ce traiesc?
Ce sa fac? Nu mai pot trai asa, serios deci simt ca nu mai pot
Tratati cu seriozitate acest subiect va rog.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

E doar o senzatie, si eu am patit asta, cand eram mai mica, dar acum am inteles ca omul odata mort, s-a dus de tot. Gandeste-te ca nu e nimic in intuneric, lasa lumina aprinsa daca simti nevoia sa vezi ce e in jur, sa te asiguri ca nu e nimic.

Psihologul o sa iti spuna ce iti spune majoritatea, nu sunt motive sa te temi de morti, e greu sa te obisnuiesti cu ideea, dar asta e realitatea, nu e nimic in intuneric. happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te lua dupa ce zic unii pe aici. Vorbeste cu parintii tai despre asta.

| OFetita15 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa le spui parintilor fiindca e o problema serioasa