| BeLyNdA a întrebat:

Am avut 70 kg. si am slabit pana la 63 kg. cam in doua luni(aproximativ) si tot ce am facut a fost sa nu mai mananc dupa ora 6 si sa nu mai mananc cartofi prajiti si in rest am mancat normal.Iar acum "m-am blocat" la 63 de kg! Cu o luna inainte de vacanta de iarna a fost aceiasi situatie, iar de sarbatori am mancat mai multe prajituri si putin dupa 6 si m-am ingrasat 2 kg dar apoi m-am intors la programul normal si le-am dat jos.Care ar putea fi motivul ca nu mai slabesc? Funda!

P.S Eu normal nu beau sucuri acidulate, nu mananc dulcuri(doar din cand in cand) am renuntat la prajeli, dar mananc multi cartofi(in orce forma in afara de prajiti), dar nu mananc deloc carne.Asa e in general.Si fac miscare fizica cam 3-4 zile e saptamana.

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Nu te-ai referit la inaltimea ta, asa ca nu-mi dau seama daca intr-adevar ai motive, in continuare pentru a scadea in greutate. Dupa cum ai descris situatia ta, cred ca ai scazut in greutate mult in 2 luni de zile si organismul s-a adaptat noului tau regim de viata si asa se simte confortabil si de aceea nu ai mai slabit in continuare.
Important este sa te mentii la aceiasi greutate pentru ca, variatiile de greutate nu sunt bune creaza un stres pentru organism.
Daca ai fi facut referire si la varsta pe care o ai atunci eram in masura sa mai spun cate ceva referitor la cura ta de slabire.
Nu fa execese de nici un fel si alimenteaza-te cat mai variat pentru a beneficia de o stare buna de sanatate. Iti doresc un AN NOU cat mai bun si cred ca important este sa fii sanatoasa si sa te simti bine in "pielea" ta, asa cum esti.
Un gand bun si o duminica frumoasa in continuare.