| mamiloca a întrebat:

Am ceva sa va spun, sper ca ma puteti ajuta. Bun deci eu am o sora (moarta) de 2 ani, si recent mama a visat-o si a zis: "Eu nu sunt moarta" Si dupa cica i-a zis ca m-a visat si pe mine(mama) precum matusimea i-a zis sa ma duca la control ca am si eu la fel ca ea la cap. Ea a murit din cauza ca ii sa infundat un vas de sange la inima, din cauza medicilor incompetenti care i-au bagat gluzo, si ea avea diabet. Bun, dar faza e, ce semnificatie are visul? E ceva de rau? Cica am plans si eu si i-am zis mamei " Mamiii, du-ma la control" Eu n-am visat, dar ea cica, mama mereu se gandeste la sora ei si plange. Funda la cel mai bun raspuns happy

Răspuns Câştigător
| Speed99 a răspuns:

Dupa un eveniment traumatic de genul, e normal sa o "bantuie" asemenea ganduri, si sa aiba asemenea vise. Dar totusi, sunt vise, nu e nimic real, ci doar activitate petrecuta in sub-constient.

O vizita la psiholog v-ar putea ajuta pe amandoi, o sa vedeti ca o sa va simtiti mult mai usurati dupa 1-2 intalniri cu un specialist.

| mamiloca explică (pentru Speed99):

Deci tu spui ca nu-i nimic real? Si ca nu o sa se intample nimic? Eu am trecut peste, nu mai sunt afectat, am avut si eu probleme in trecut mult mai mari, dar am rezistat am suportat si am trecut peste, acum ma simt mult mai binee. Era doar o banala indigestie, dar eu fiind timid, mai sperios de felul meu, am facut o anxietate sa zic asa, dar acum mi-am revenit, sunt ok. Sunt si in perioada adolescentei si cica e normal sa fii mai rebel etc. Mai am uneori ganduri gen "Nu mananc aia ca nu e buna" din experienta de acum 2 ani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mamiloca):

Nu iti face griji.
Visele sunt de fapt combinatii de imagini si emotii care sunt redate in timpul somnului, atunci cand reglajele si rezistenta noastra slabeste.Ele au o legatura directa cu realitatea, cu dorintele noastre si temerile, dar NU prezic viitorul.

3 răspunsuri:
| mamiloca explică:

Apropo a mai precizat ca a visat si niste femei in negru.