| anonim_4396 a întrebat:

Am fost 1 an si 5 luni cu o fata pe care am iubit-o si inca o iubesc mult, dar s-a terminat deoarece ea m-a inselat nu odata de trei ori, iar paradoxu si mai mare este ca m-a inselat de 3 ori cu acelasi baiatstraight face. Am iertato odata de doua ori dar a 3-a oara mi-a ajuns, dar nu stiu daca am reactionat bine. Cand ne-am intalnit cu ea sa imi mai iau cateva cd-uri care le aveam la ea mi-am pierdut cumpatul si am jignito, am dat in easad. Nu stiu daca am reactionat bine? Voi ce ziceti am reactionat bine? Voi ce ati fi facut?

Răspuns Câştigător
| Urzi23 a răspuns:

Bre cony1226 tu esti ca in Caragiale dar ai solutionat treaba ca un primitiv cu bita.Eu zic sa ii ceri scuze si sa te potolesti fete sunt girla se mai intimpla si accidente. Solutia nu este parul si ocara nu te folosi de palme sa te faci inteles.Eu in locul tau din prima figura taiam raul din radacina si gata fiecare cu drumul lui Umbla vorba prin popor "boala lunga moarte sigura "

| cony1226 a răspuns (pentru Urzi23):

Multumesc pentru sfaturihappy. Ai dreptate am reactionat ca un magar, imi voi mai cizela nervii.

8 răspunsuri:
| Marya6329 a răspuns:

Nu! clar nu ai reactionat bine,cel mai urat lucru posibil este sa dai intr-o fata...te-am inselat, este adevarat a gresit mult, dar gata v-ati despartit si gata nu trebuia sa dai in ea.Cati ani ai? serios controleaza-ti nervi, poate ca ea este vinovata dar tu ai rupt legatura cu ea asta era de ajuns...

| cony1226 a răspuns (pentru Marya6329):

Multumesc pentru sfaturihappy. Ai dreptate am reactionat ca un magar, imi voi mai cizela nervii, am 18 ani, dar am gandit ca unu de 10, asta e.

| Marya6329 a răspuns (pentru cony1226):

Imi place sa aud cum gandesti acum...dar totusi eu zic ca fata merita niste scuze ca ai lovit-o ...si dupa aia va vedeti de drumurile voastre.Totusi cred ca nu esti o persoana rea, dar ai grija ce faci te pup

| cony1226 a răspuns (pentru Marya6329):

Pai nu sunt o persoana rea, am actionat la nervisad. Dar nici ea nu e de iertat pentru ce a facut!

| Marya6329 a răspuns (pentru cony1226):

Ai dreptate! a gresit mult si sincer trebuia sa iti dai seama ce fel de persoana ii doar ai stat aproape un an jumate cu ea.Si te cred ca nu esti o persoana rea da ar fi bine sa iti controlezi nervii.Si cauta mai cu atentie persoana care sa-ti fie alaturi.:*:*

| vreau1alint a răspuns:

Nu ai reactionat prea bine. Nu trebuia sa o jignesti. Daca te-a inselat cu aceeasi persoana inseamna ca tinea mai mult la el decat la tine dar asta nu inseamna ca trebuie sa lovesti pe cineva pentru asta. Nu castigi nimic.

| AnKutza97 a răspuns:

Haideti sa va povestesc eu cum a fost:d in vara am mers la mare cu familia. acolo mi-am facut cativa prieteni:d printre care si un baiat:d cu care am stat cam 2-3 ore:d cand m-am intors acasa l-am bagat in lista de messenger (dar si pe ceilalti, care erau fete laughing ) am vb cu el pe mess si tipul ma placea. eu si cony nu prea ne intelegeam in perioada aia si ne-am certat rau:d m-am apropiat de tip si usor-usor mi-a devenit cel mai bun prieten:d imi dadea sfaturi si ma ajuta de cate ori aveam nevoie:d era langa mine neconditionat:d pana la urma m-am impacat cu cony si mi-a interzis sa mai vb cu el dar eu am continuat sa pastrez legatura cu el ...asta a insemnat pentru cony ca l-am inselat :d:-J cony mi-a intrat pe un alt id si baiatul respectiv a crezut ca sunt eu iar cony i-a vb urat. de atunci nu am mai vb cu respectivul:d intr-o duminica m-am certat iar cu cony si atunci aveam nevoie de un prieten care sa imi dea un sfat. si nu stiam cui sa ii cer:d pentru ca iubitul meu ma jignea foarte rau:d si imi vorbea ca oricarei alte fete:d cand i-am zis lui cony ca i-am dat din nou add baiatului de la mare :d s-a supara foarte rau si a inceput iar sa ma jigneasca. m-a asteptat dp scoala si m-a "ciufulit"... mi-e mi-e rusine sa zic ce mi-a facut sad. asta a insemnat la el ca l-am inselat:-J poate am gresit ca am pastrat legatura cu baiatul acela dar chiar a fost langa mine cand iubitul meu (pe care il idolatrizam si pe care in iubesc in continuare chiar daca a facut ce a facut) ma jignea la fiecare cearta straight face nu vreau sa imi dati mie dreptate dar vreau sa stiti ca nu l-am inselat niciodata in acest 1 an si 5 luni:d va puplove struck