| Lorelei2121 a întrebat:

Am fost aleasa din nou sefa clasei ( am fost pana in clasa a 6-a) La inceputul semestrului s-a ales un alt baiat care l-au reclamat colgii( desi tot ei l-au ales) ca nu isi face bine treaba (chiar nu facea nimic) si azi m-au ales din nou pe mine 17 pentru si 3 abtineri. Intrebarea mea este: Ce as putea sa fac atunci cand lipsesc profesorii ca sa fie liniste in clasa? Pana acum faceam exercitii, jucam "jocul mut" sau "portocalele" dar de pe la sfarsitul clasei a-5-a nu mai merg. Sfaturi va rog si am sa incerc sa raspund in seara asta la intrebari ca sa va dau voua ( celor mai bune propuneri) funda.

5 răspunsuri:
| User a răspuns:

5 mii pentru ala care face cea mai mare liniste.

| Mihai7best a răspuns:

Un pupic pentru cel care e cel mai cuminte de la fiecare fata vezi cum se cumintesclaughing

| usernamealy a răspuns:

Ii scrii pe foaie pe cei care nu fac liniste si ii dai foaia dirigintei :p
asa facea sefa clasei la noi cand eram in generala da acum la liceu sefa clasei nu mai face nimic ca sa ne cuminteasaoh go on nici nu trebuielaughing

| alexandramarya a răspuns:

Fa-ti un crnetel pe care sa-i notezi pe cei ce nu stau linistiti si scrie si ce au facut iar la ora de dirigentie da-il dirigintei dau dirigintului... iar acesta va sti ce sa le faca...la noi a functionat

| Gggeorgiana a răspuns:

Pai vorbeste cu diriginta/dirigintele tau iti faci propriul caiet in care ii scrii pe cei care fac nazbati si la primele 5 abateri o sanctiune! La noi in clasa asa se procedeaza si este liniste!