| SporeBox a întrebat:

Am o dilema mare. Stiti ca chinezii sunt buni la toate. Nu exista lucru pe lume pe care chinezii sa nu il poata face. Dar de ce chinezii sunt atat de buni la toate ca pana la urma si ei sunt made in china?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti indoctrinat ca tot ce este Made in China este prost. Nu este intotdeauna chiar asa. Probabil pentru ca multi sunt invidiosi pe ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai sunt și 1/4 din populația planetei apropo

| eckblume a răspuns:

In China sistemul de invatamant e foarte bine dezvoltat. Ei daca iau note mici devin o rusine pentru familie.
https://www.psychologytoday.com/......nese-style - de ce elevii chinezi sunt atat de inteligenti
La ei accentul se pune pe ordine, disciplina.

https://www.quora.com/Why-are-Chinese-people-so-smart - pareri ale altor persoane, dar in engleza

Inteligenta e aproximativ 40-60% ereditara conform unor studii. Cum ei sunt multi si inteligenti... la fel si copiii.

| Angelindeed a răspuns:

Sunt foarte multi