| JonD a întrebat:

Am o incredere in mine foarte scazuta si as vrea sa schimb asta dar nu stiu cum. Aveti niste sfaturi?

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
daca tu nu te respecti si nu iti acorzi incredere, nimeni nu o va face, asa ca, tu esti cea care poti schimba totul la tine..ai incredere in tine!
Un an nou fericithappy

| zurick a răspuns:

La mulți ani!
Ai grijă cum manevrezi schimbarea adică nu cred că ești genul de persoană care se schimbă după părerile, ideile celorlalți însă dacă ești schimbă asta.Nu vreau să înțelegi greșit pentru că trebuie să ții cont și de alte păreri, dar cea mai importantă părere este a ta.Un sport sau o activitate în echipă te poate ajuta și pe viitor încearcă să te cunoști, adică să-ți știi defectele(pe ăstea sigur le știi), dar și calitățile.
Sper că ți-am fost de folos!

| greyhound a răspuns:

Apuca-te de un sport

| neca a răspuns:

Gaseste pe cineva care sa te faca sa te simti competent

| MissDevilish666 a răspuns:

Bună.
Fii tu însuți și uită de părerea celor din jur.Important e cum te vezi tu.În primul rând trebuie și să ai ambiție ca să te poți schimba și răbdare, pentru că nu poți avea încredere în tine peste noapte.

| an0therkid a răspuns:

Mergi la psiholog

| Marct a răspuns:

Iti recomand sa te gandesti ce anume te face sa nu ai inceredere in tine sau in ce situatii ti se intampla cel mai des. Vezi articolul acetsa al lui Florin Rosoga cu sfaturi despre cum sa ai mai multa incredere http://florinrosoga.ro/blog/cum-sa-cresti-increderea-in-sine/

Daca tot nu reusesti, poti cere ajutorul unui coach sau psiholog. Mult succes!

| Lhurricane a răspuns:

Poti folosi efectul placebo, seara inainte de culcare repeta in gand ceva gen
" am incredere in mine, am incredere in mine " sau o propozitie de genu, repeto pana adormi iar in cateva zile o sa vezi ca increderea in tine va creste

de asemenea depinde si de cum te imbraci si cum te ingrijesti, ai sa ai mult mai multa incredere in tine daca te menti decent sau daca ai grija de tine mult mai mult.