| xoxoem a întrebat:

Am o intrebare care probabil pentru multi pare banala dar nu stiu cum sa scriu filme pe DVD-uri ca sa-mi mearga pe DVD Player. Este vorba de un DVD player LG cu VCR ( http://www.lg.com/au/tv-audio-video/video/LG-dvd-vcr-com bo-V271. jsp ). Va rog mult sa-mi dati niste informatii cum sa scriu filmele ( majoritatea sunt format. avi ), daca trebuie convertite, cu ce program si cum sa adaug subtitrare daca este cazul. Multumesc anticipat! Si LA MULTI ANI!

1 răspuns:
| dany1219 a răspuns:

Downloadeaza programul nero si dupa ce instalezi intrii in program apoi dai click unde scrie make dvd, apoi copii filmul acolo selectezi viteza de scriere si dai burn(la viteza dvd-ului sa fie mai mica)si cam atat... sper sa fie de folos