| zeratw a întrebat:

Am o întrebare. Credeți ca as mai avea o șansa sa ma împac cu fosta prietena? Si acum va spun si de ce... Noi ne am despărțit astăzi dintr un motiv anume si acela ca ea a aflat nu stiu cum de la cea mai buna prietena a ei ca eu as fi stat cu ea doar ca sa facem sex si ca ea credea ca eu aveam părerea despre ea ca e curva si o proasta. Aveam doua luni de relație si simțeam Ca imi găsisem sufletul pereche si ea imi spunea la fel ca nu a mai văzut baiat ca mine si ca nu va renunța asa ușor la mine, eu am 19 ani si ea 18, in fine. Ne promisesem chestii împreuna, mi-a spus ca ma iubește din a doua săptămâna si a mai zis ca nu a mai iubit pe nimeni asa de mult si ca nu i-a fost mai drag de cineva asa mult. Credeți ca as mai avea vreo șansa sa ne împăcăm? M a prezentat si părinților ei si na, si eu aveam se gând sa o prezint acum in vacanța la ai mei. Ea înainte sa stea cu mine a acut o relație a mai avut o relația de 1 an si 4 luni in care a fost rănită ai a suferit mult si imi spunea mie ca nu vrea sa mai sufere si ca vrea ceva serios, si eu voiam la fel. Nu stiu cum sa zic, dar eu am ținut la ea si acum mai tin si nu imi vine sa renunt asa ușor la ea, dar daca nu se mai poate asta e, dar măcar sa mai am o șansa. De ce ar crede asta ca eu vreau doar sa ma culc cu ea cand eu i am dovedit ca o iubesc sau ca măcar tin la ea cu adevarat.Si nu stiu daca va vine sa credeti, dar... am plans in fata ei si chair si pentru ea. De ce ar crede asta? Credeți ca mi Ar mai da o șansa? Dau funda pentru cel mai bun răspuns

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Bai fratioare, am si eu o intrebare... Esti prost? Te-a orbit dragostea?
Cum *** sa mai vrei o sansa? Tu sa mai vrei o sansa?
Pai frate daca aia e proasta si se ia dupa ce vorbesc ceilalti, dupa ce spunea ca te iubeste si toate alea si renunta asa de usor ce mai vrei ma? Adic tot tu esti de vina ca ea e credula?
Intrebarea trebuia sa fie daca sa-i mai acorzi o sansa, dar...
Acum serios, daca tu te scuzi si mai cersesti o sansa, ea o sa creada ca e adevarat ce se auzea despre tine, si ghici ce? Nu o sa primesti sansa. Si chiar daca ai primi-o ca printr-o minune, si se gaseste altcineva sa zica iar ceva de genu si ea crede din nou ce o sa faci? O sa te sinucizi?
Asa ca mai bine fa rost de doua oute, si ignor-o! Daca e sa fie ceva intre voi va reveni ea la tine, daca nu, nu a fost sa fie.

| zeratw explică (pentru OldSoul):

Te am inteles frățioare, dar încă ma mai gandesc la ea stii, dar nici eu nu stiu daca am mai avea șanse, adică iti dai seama ca le-a spus si părinților ei despre noi de ce ne am despărțit, dar nu stiu ce le o fi zis.Si acum cred ca si părinții ei ar avea acum o părere proasta despre mine sau nu atiu ce sa zic, dar ea mi-a dat mesaj ca încă mai tine la mine si mi-a urat succes im ceea ce fac, nici măcar nu m-a scos de pe Facebook, insta si snap, si imi da Like uri la toate postările. Daca încă m-a păstrat la prieteni ai la chestiile celelalte ma gandesc ca încă se mai gândește la mine ai încă ar mai vrea sa fie cu mine si ca a realizat si ea ca nu ii e bine fara mine si ca a facut o greseala.Aa da, si ea nu e genul asta sa dea e prima mesaj sau chestii de genul, o cunosc destul de bine.

| OldSoul a răspuns (pentru zeratw):

Uite, daca chiar vrei sa faci o incercare poti sa-i spui asa: "Uite si eu inca simt ceva pentru tine, ti-as mai oferii o sansa dar trebui sa intelegi ca oricat te-as place, daca tu crezi tot ce ti-se spune si renunti la mine fara macar sa verifici daca sunt adevarate sau nu, relatia nu va merge.