| Cosmin483 a întrebat:

Am o întrebare. Este păcat sa ma tund duminica? I-aș spune profei mele de religie dar cred ca e la biserica. Părinții mei nu ma lasă să am tund azi ca e duminica și am un par uriaș în cap.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Suntem totusi in anul 2020.chiar mai au rost intrebarile astea de ev mediu?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă respecți tot ce scrie în Biblie că nu e voie, sunt 639 de porunci, nu 10.
Plus toate superstițiile care le-au mai inventat habotnicii.

| Drimmero a răspuns:

Doamne fereste ce oameni, ba...ce oameni! Spalati pe creier in ultimul hal, o sa ajungeti sa nu mai vorbiti ca e duminica si faceti efort.

Religia e toxica, e ok sa ai credinta ta, dar atunci cand viata ta ajunge guvernata de ceea ce iti zic niste preoti/adepti deja esti intr-o secta, iar sectele merita sa faci cu bolta pe ele si sa iti traiesti viata exact cum trebuie.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Tunde-te.

| Sofer a răspuns:

Nu e. Tunde-te.

| RKBlue a răspuns:

"9. Atentie mare la ziua de duminica. Se spune ca e cea mai nepotrivita pentru ingrijirea parului. Femeile care se tund in ziua odihnei, a 7-a zi creata de Dumnezeu, risca sa ramana nemaritate."

https://www.revistateo.ro/stil-viata/cand-nu-e-bine-sa-te-tunzi-135819/
Asta e tot ce a gasit in legatura cu parul si duminica( si are treaba cu femeile)
Sunt doar superstitii. Daca o persoana e crestina cu adevarat, nu crede in superstitii ci in Dumnezeu si Biblie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| stefiiii3 a răspuns:

Cica, daca te tunzi in zi de sarbatoare sau duminica, nut-i mai creste parul.
Du-te si tunde-te cand vrei, Dumnezeu nu are nimic impotriva.

| Rovana17 a răspuns:

E păcat, fiindcă e duminică și vinerea e păcat