| alexalx9777 a întrebat:

Salut TPU.
Am o întrebare. In ultimele perioade mi s-au repetat niște vise asemănătoare. Cu o păpușa posedata îmbrăcată în Rochie de mireasă.
Ma îngrijorează faptul ca tot visez asa ceva. Neștiind contextul. Mereu ma trezesc speriat și cu gânduri și în ziua de azi ma stresez mereu.
Papusa din vis o am în casă. Este o veche jucărie a mamei mele exact aceeași papusa ca cea din vis îmbrăcată identic.
Ce poate sa însemne?

6 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Faptul că te-ai uitat în trecut la filme de groază.

| aditimus a răspuns:

Poate te-ai uitat prea mult la filme horor in ultima vreme.
Daca ai acasa tamaie inainte de culcare tamaiaza in camera si nu o sa mai ai probleme.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nimic.

| Drimmero a răspuns:

Amuzant e ca am citit intrebarea asta si am atipit, ti-am visat papusa, efectiv rad de nu mai pot, tot asa arata in vis cum ai descris-o tu, fara sa fac misto ))))

Ideea e ca ai vazut prea mult Anabelle si de acolo si visele, nu exista asa ceva, astea sunt doar fictiuni. Imi aduce aminte de intamplari amuzante, acum cateva veri eram la 2 veri in vacanta, tot asa aveau si aia o papusa mare, imi venea pana la abdomen pe atunci, ideea e ca ne ardea de glume si am vrut cu unul din veri sa-l speriem pe varul mai mic, am asteptat sa se culce, i-am adus papusa aia in pat, s-a speriat de moarte, ne amuzam teribil, dar mi-au facut si mie exact aceeasi farsa, insa nu m-am speriat pentru ca n-aveam de ce, arata destul de dubios papusa aia, cand eram mic ma speriau putin si pe mine astea, le vedeam creepy, pe alea mari, dar si mai creepy ii vedeam pe colectionarii de papusi, imi dadeau un vibe straniu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu inseamna nimic, atat timp cat nu lasi visul sa te influenteze.

| NotNamed a răspuns:

Nimic. Credinta in superstiții si in zodiac in anul 2021 este considerat un inceput de nebunie sau dobitocism.