| anonim_4396 a întrebat:

am o mica mare problema urgenta... ieri mi-am cumparat o geaca si astazi am gaurit-o fara sa vreau putin in fata, o gaurica mica si nu stiu ce sa fac... mama s-a suparat rau pe mine. Geaca nu este din piele este o geaca normala adica un material din fas. Cum pot sa o repar fara sa se vada urat? Dau funda pentru cine ma ajuta!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Du-te mâine la o mercerie (magazin unde se vinde ață, nasturi, ace etc) și roag-o pe doamna de acolo să te ajute cu niste sfaturi, poate că are mai multe idei.
La mercerie, poti gasi mici ornamente termoadezive, cu care să poți acoperi mica gaura din fâș (în formă de mașinuță, peștișor, minge etc).
Acasă, va fi necesar să coși ornamentul foarte finuț, fiindcă dacă îl presezi cu fierul de călcat încins, vei arde fâșul.
Depinde si unde e gaura, sincer, poti improviza destule...

| Luca3472 a răspuns (pentru floresdemayo):

Multumesc foarte mult!

2 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Fâșul nu se poate repara.