| Iulian_Costyn_1997 a întrebat:

Am o pagina pe Facebook si din cand in cand mai fac live cu videoclipuri insa am o problema : eu as vrea ca respectivele videoclipuri din acel live sa se salveze pe pagina la incheiere. Nu se se salveaza, faza e ca nu am setat sa expire. Este bifata casuta cu publica, nu cea cu,, programeaza expirarea ". Ma gandesc ca o fi o problema legata tot de setari sau poate nu imi da voie Facebook-ul. Ceea ce mi se pare ca ciudat deoarece normal ar trebui sa se salveze, sa scrie ceva gen :,, pagina x was live ". Mentionez ca la mine apare ceea ce am scris mai inainte insa expira in cel mult 2 - 3 minute ( fara ca eu sa programez expirarea continutului ). Cand am facut pentru prima data livestream a functionat asa cum am vrut, nu a expirat. Il am chiar si acum salvat pe pagina, dar dupa...nu s-a mai salvat. Asa ca, daca m-ar putea ajuta ineva, as fi foarte recunoscator si l-as rasplati cu o funda. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Betty12345678 a răspuns:

Daca esti sigur ca nu ai modificat nimic din setari e destul de ciudat, ar trebui sa se salveze automat.

| CJB a răspuns:

Salut, aceeasi problema o am si eu. Fac live-uri (pe Facebook) in cadrul unor conferinte (folososesc un modul de streaming Teradek VidiU Pro) si nu imi salveaza clip-urile. Dupa ce se incheie live-ul imi apare mesaj "Clipul live s-a incheiat. Clipul video va fi disponibil in curand".
Am cautat in toate setarile de pe Facebook si nu am gasit nimic legat de aceasta problema.
Mentionez ca aceasta problema apare doar atunci cand volosesc Teradek VidiU Pro. Daca fac live cu telefonul - totul este ok.
Are cineva vreo rezolvare?