| Cosso12 a întrebat:

Salut TPU, am o problema mare destul, sunt foarte influent, simt energiile din jurul meu, ma manipulează, nu pot gândi și asta din cauza ca ma simt singur, sunt trist în marea parte a zilei, orice chestie aud, orice sunet, îmi schimba atitudinea, e ca și cum ascult o melodie și o simt, o iau razna, nu ma pot înțelege pe mine. Incerc sa fiu bun și din cauza ca sunt slab, ma las manipulat foarte ușor de energiile negative, va rog, fiți corecți, am încercat sa fiu sincer pe cât de mult, dar ceva nu ma lasă să explic, sper ca ați înțeles, nu fac panaramă.

Răspuns Câştigător
| Sophieka a răspuns:

Buna

Prea putine persoane vor intelege ceea ce traiesti si spui tu. Eu cred ca esti mai evoluat decat majoritatea persoanelor datorita a tot ceea ce scrii.

Stii, pentru a deveni inteligent, mai intai esti nestiutor sau "prost". Pentru a deveni puternic, mai intai esti slab. Pentru a te mantuii, mai intai de toate, esti in suferinta; pentru a aprecia mai mult viata si pe tine insuti, trebuie sa fi la un pas de moarte sau bolnav si sa te insanatosesti, ca sa ai mai multa grija de corp si sa apreciezi viata mai mult s-a.m.d.

Daca anumite melodii, sunete, persoane nu iti fac bine, opreste-le. Nu mai asculta si fi cat mai putin in preajma persoanelor nefolositoare tie.

Vezi ca sunt pe Youtube persoane care au trecut prin starile tale, exista grupuri pe Facebook, articole pe google etc.

Trebuie sa cauti persoane trezite spiritual care sa te asculte, evalueze si sa iti dea anumite sfaturi si tehnici de protectie energetica si nu numai.

https://www.youtube.com/watch?v=cMjrKaTe_us

https://www.youtube.com/watch?v=ZAMoTWFg6UA

https://www.youtube.com/c/Antena1Ploiesti/videos

https://www.youtube.com/results?search_query=joe+dispenza

Tu alegi cine vrei sa fi si alaturi de cine vrei sa te inconjori. Daca vrei sa nu mai fii trist si deprimat si obosit...Schimba-ti viata, orarul de somn, alimentatia, oamenii, locul de munca (daca esti adult), scoala (daca nu ti-o place cea la care esti si esti elev), asculta muzica pozitiva si urmareste doar ceea ce iti face bine.

Eu ti-am dat cateva link-uri care zic eu ca sunt foarte folositoare.

| Cosso12 explică (pentru Sophieka):

Nu știu cine ești nu ți pot explica ce stare mi ai dat citind mesajul tău, parca aveam un curent in mine

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sunt destul de influent, tu stii exact la ce se refera acest cuvînt influent? Sau il folosesti asa de dragul de a vorbi? Conform dictionarului influent inseamna persoana cu autoritate, deci tu ce autoritate ai si asupra cui?

| Cosso12 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Lasă frate dex ul, oamenii influenți simt multe lucruri, oare tu simți vocea mea din spatele scrisului?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mai degraba tu esti depresiv nu influent, mergi pe la psiholog te va ajuta.

| doctorandus a răspuns:

Nu exista "energii negative". Superstitii.

| Catrice a răspuns:

Nașpa. Și ce ziceai că-ți zic energiile astea sa faci acum?

| AlinMrs a răspuns:

Cred ca te referi la faptul ca esti o persoana empatica. Iti vine foarte usor sa,, intelegi energia unei persoane", chiar daca o persoana nu iti vorbeste poti simti oarecum starea lor de spirit si asta te afecteaza si pe tine. Incearca sa te concentrezi pe ceea ce se petrece in interiorul tau si nu mai da atat de multa importanta ce se intampla in exterior. Mediteaza, incearca sa iti,, golesti" gandurile, sa nu acumulezi o salatat de ganduei si stari la sfarsitul zilei. Incearca sa reduci statul pe telefon, sa reduci ascultatul muzicii daca faci asta des si pune in balanța, cate putin din toate. Fa sport, exercitii de respiratie. Incearca sa ai un aport de ore de somn consistent. Si da, nu mai da mare importanta ce crezi tu ca ar crede alte persoane despre tine, i cearca sa nu mai ceri validarea altor persoane daca nu e strict necesar. Fii independent.

| YellowPerson a răspuns:

Poate esti usor influentabil, dar influent sigur nu esti. Sincer, ai ales cel mai naspa loc sa spui asta. Daca nu poti, sau nu vrei sa mergi la un psiholog, sa stii ca te pot ajuta si cartile de dezvoltare personala foarte mult.