| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,

Am o problema si va rog sa ma ajutati happy

Saptamana asta trebuie sa ma duc la televiziunea orasului (Saptamana asta se face in fiecare seara, pe scurt vine un copil si vorbeste cu prezentatoarea) si imi este frica. ce pot sa fac ca am emotii si nu prea ies bine la televizor (poate ma balbai. )

Va rog ajutati-ma, Fundahappy

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Se numeste trac.Nu-i nimic, asta o au si actorii, chiar si unii prezentatori.In plus am vazut destui prezentatori facand greseli destul de mari la televizor.Deci ar fi ceva normal mai ales la un copil.
Dar ai putea repeta in fata oglinziii ca si cum ai vorbi la televizor.Iar cand ajungi sa vorbesti cu prezentatoarea, iti inchipui ca esti in fata oglinzii.