| Radu2888 a întrebat:

Am o problema. sper ca ma veti putea ajuta! Cand ma trezesc dimineata,ochii mi se trezesc foarte greu,gen am ochii mici,mi se inchid des etc.Dar toate astea mi se intampla si cand nu mi-e somn! Dorm bine, dar dupa cam 6 ore deja dupa ce ma trezesc ma simt foarte "fit", dar ma deranjeaza pentru scoala...Cel mai bun raspuns are funda.

Răspuns Câştigător
| OrangeFga a răspuns:

Stai linistit, acelasi lucru il patesc si eu, cea mai buna solutie e sa faci un dus caldut, apoi rece, si sa te dai cu sapun pe fata pentru a scapa de excesul de sebum.Incearca sa tii un cub de gheata sub ochi cat mai mult

3 răspunsuri:
| Iyulia3712 a răspuns:

Un dus matinal cu apa rece la sarsit, apoi ai mai multe variante pentru look-ul fresh.
1. Bagi doua linguri in frigider, le tii 10 minute, iar apoi le pui pe pleoape si stai asa cu ele vreo 5 minute.
2. Castraveti tot asa reci, ii tii tot 5 minute pe pleoape (acelasi efect)
3. Stii cum sunt mastile de dormit? Ei bine, exista masti la fel, dintr-un material special, pe care le tii in frigider, iar apoi le tii pe ochi 5-10 minute.
Daca vrei sa afli mai multe iti recomand cartea Beauty Tips de pe wattpad, daca stii aplicatia big grin.

| Radu2888 explică (pentru Iyulia3712):

Multumesc foarte mult! big grin M-a ajutat enorm, doar ca eu o sa am scoala si nu cred ca o sa pot tine mai mult de 10 minute ceva pe ochi, din cauza ca incep scoala la ora 8.Inca o data multumesc happy! Varianta ta o s-o folosesc cand am timp, sau in vacanta.

| Iyulia3712 a răspuns (pentru Radu2888):

Te inteleg perfect. De asta nici eu nu am incercat metodele astea inca. Nu am timp pentru asa ceva dimineata, abia ajung la scoala cu 2 minute inainte de clopotel happy