| ChristinneK a întrebat:

Am si eu o intrebare despre un film care l-am vazut de multe ori acum cativa ani insa nu-mi imi amintesc numele filmului dar stiu ce se petrece in film.Am sa va spun cam ce imi aduc aminte din film.
Tin minte ca era vorba despre un baietel care era prieten cu o fata considerata urata si era batjocorita de toata lumea avea parul mare si era incurcat rau, stiu ca fata locuia cu tatal ei care era alcolic.Baiatul decide sa mearga undeva nu mai stiu sigur unde dar stiu ca la plecare baiatul ii daruieste fetei agrafa mamei sale si baiatul isi construieste o pluta si ajunge departe in largul marii unde este gasit de un rege parca si il ia la el acasa. Dupa ce acel rege moare,baiatul preia conducerea insulei si ajunge in satul vechi de unde plecase cand era mic si o intalneste pe fata,care se facuse foarte frumoasa si ii cere fetei sa se casatoreasca cu el,oferindu-i tatalui fetei sute de vaci drept rasplata apoi se casatoresc si au copii. Asta imi amintesc, va rog mult daca recunoaste cineva filmul sa imi de-a numele lui, imi doresc mult sa il revad.Dau funda! Multumesc