| pWd a întrebat:

Am si eu o intrebare putin cam "ciudatica":
-Cum imi pot face prieteni fumatori? Adica in sensu' sa-mi gasesc un grup in care sa pot fuma cu prieteni. Vreau sa mentionez ca m-am apucat acum o saptamana de fumat, si am 14 ani. Funda pentru cel mai bun raspuns tongue
Ps: Acum sunt singur ca o sa vina cineva si o sa spuna gen : Ba, lasa-te de fumat ma omule! vezi-ti de scoala, nu e sanatos si alte chesti. Fratilor, eu am doar un cuvant pentru voi **** (cenzurat laughing ) In primul rand, cine sunteti voi de va bagati in viata mea, sincer mie viata mi se pare scurta, iar la 14 ani nu ma pot "mandrii" ca am facut cine stie ce realizari cum ar fi sa am o prietena etc. In al doilea, mie mi se pare fumatul un lucru mai ciudatel prin care sa scapi de rutina (Rutina insemnand sa te scoli, te duci la scoala, mananci, stai la Pc si te culci, asta ar insemna rutina pentru mine). Adica, haide sa fiim seriosi, de ce nu ai fuma? Ok, inteleg unii oameni care nu le place fumul, sau gustul, dar sunt unii care deja dau in gropi... Cum ar fi ca cica nu stiu ce, iti distruge familia, te face ucigas si alte porcari laughing). Doamne, am zis cand mor cand l-am vazut pe unul ca scrie asa ceva laughing In fine, revenind la intrebare, cun naiba imi gasesc prieteni de fumat, in special cum sa-i abordez? Adica na, am cativa prieteni care fumeaza dar nu sunt de pe aici. Peace!

1 răspuns:
| emignon a răspuns:

Salut! Cel mai simplu:sa depuneti eforturi sa va lasati de fumat. Dupa ce va lasati de fumat,prietenii vor roi in jurul dumneavoastra:fumatori, sau nu; chestia e ca vor fi prieteni adevarati, nu doar,, prieteni de tigara", care vor urmari un singur lucru:banii si lucrurile dumneavoastra de valoare.