| bogdan1423 a întrebat:

Am si eu o intrebare si va rog sa ma lamuriti.
As vrea sa fac cu cineva o "afacere" aceasta constand in schimbul unor placi video (schimb-pe schimb) problema e ca destinatarul locuieste undeva departe. Cum fac ca sa inchei treaba. Adica poate sa-mi dea teapa? eu sa-i trimti placa si el sa nu-mi mai trimita nimic inapoi? exista aceasta posibilitate?

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Normal ca exista riscul asta! Poate la fel gandeste si el despre tine ca ai putea sa-l intepi, asa ca va intalniti la jumatatea drumului si faceti schimbul sau mergeti amandoi pe incredere si apelati la un curier rapid.

| bogdan1423 explică (pentru neluL):

Si cu un curier cum merge treaba?

| neluL a răspuns (pentru bogdan1423):

Pai cum sa mearga?! Am impresia ca unii curieri accepta sa deschizi coletul inainte sa-l platesti. Trebuie sa te interesezi care din ei accepta.