| Dragoitm02 a întrebat:

am si eu o problema, nu ma prea pricep in chesti din astea, dar am primit de la un prieten un mixer audio pe el scrie" stereo mixer equalizer & echo mqc-2150" ok toate bune si frumoase pana aici, partea nasoala e ca nu stiu cum sa il conectez adica ce mufe la ce sau cum, stiu ca trebuie si un amplificator dar ce mufe conectez si unde sau cum in spate pe el am mai multe mufe o sa le trec intre paranteze pe grupuri pentru a se putea face diferenta (AMP, REC) [PHONO 1 CRY, PHONO 2 CRY, TAPE1 TUNER1 TAPE2 TUNER 2] {PHONO 1 MAG, PHONO 2 MAG} ok nu vreau sa intelegeti gresit dar nu vreau sa il stric si in plus nu știu unde e intrarea si unde e ieșirea și daca se poate conecta la calculator imi cer scuze pentru formularea greșită sau pentru prea multe întrebări dar chiar nu ma pricep si as avea nevoie de ajutor. Multumesc anticipat

1 răspuns:
| Arthur a răspuns:

Cele enumerate de tine sunt intrările.
Mai ai nevoie desigur şi de un amplificator care vine cuplat la mufa notată : Line out. Dacă ai alte nelămuriri sunt pe aici.