| cheater9999 a întrebat:

Salut TPU… am si eu un gand in legatur cu Bucuresti. Ma gandesc la un pasaj subteran in zona unirii care sa inceapa in dreptul spitalului coltei si sa aiba mai multe iesiri: Una pe Splaiul Independentei, unul in fata Palatului Parlamentului, unul pe Bulevardul Reg. Elisabeta, Unul pe Bulevardul Corneliu Coposu si unul pe Bd. Unirii mai spre Piata Alba Iulia. O Iesire m-am gandit sa mai fie in Piata Unirii, pe partea dreapta a parcului. Acest proiect ar putea sa puna punct aglomeratiei din jurul Centrului Istoric si sa faca posibila reconstructia Centrului Istoric demolat pe locul Bul.I.C. Bratianu + poate pietonalizarea Splaiului Independentei... Voi ce ziceti? ar fi asa ceva posibil?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

In Romania dureaza sase luni sa se plombeze o groapa din mijlocul Magherului, iar tu propui sa facem o retea de tuneluri de marimea unui cartier intreg in cea mai circulata zona a capitalei, in care mai exista si metrou in subteran.

Este ca si cum ai spune "mi-a venit o idee foarte buna pentru rezolvarea problemei traficului: teleportarea"

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dada, ar fi posibil. Ar dura vreo 20 ani constructia si ar costa cat bugetul tarii pe vreo 10 ani

| Buresbista123 a răspuns:

Esti cumva fiul vreunui miliardar copilas?

| anonim66231 a răspuns (pentru Buresbista123):

De unde stii poate chiar e.winking

| Buresbista123 a răspuns (pentru anonim66231):

Poate aberezi cam mult...

| EmanuelEmy7 a răspuns:

In 15 ani, poate, la ce conducere avem!

| anonim66231 a răspuns:

Nu mai ifti asa răutăcioși, el a vrut sa zică daca ar fi o idee buna pentru a evita aglomerațiile, dar ma rog vorbiți si voi ca sa nu tăceți... Penibili mai sunteți voi ăștia care vorbiți in plus

| anonim66231 a răspuns:

Hai gata ca mă plictisesti laughing